top of page

Keli dalykai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis led ekranų gamintoją.

Atnaujinta: 2021-03-08


Turbūt ne paslaptis, kad beveik visi LED ekranai veikiantys ar veikę Lietuvoje buvo pagaminti ne kur kitur, o Kinijoje. Kiek žinoma mums, vien Kinijoje yra apie 2.000 led ekranų gamintojų (surinkėjų). Konkrečiai didžioji dalis led ekranų gaminami Šenzenio mieste, nes ten susitelkę visi technologijų gamintojai vienoje vietoje. Todėl dėl mąsto ekonomijos, dėl sąlyginai trumpesnių atstumų, galutinė led ekrano kaina tampa daug konkurencingesnė.Čia reikia suprasti, kad LED ekranų, kaip ir bet kurių kitų technikos prekių gamintojai nėra tikrieji gamintojai, o greičiau surinkėjai. Tai reiškia, kad pagrindinius led ekranų komponentus (tokius kaip led diodai, maitinimo blokai, įvairios mikroschemos ir pan.) gamykla perka iš kelių geresnių ar blogesnių tiekėjų, ir juos surenka į vieną modelį. Tokio led ekrano kokybė priklauso nuo gamykloje įdiegtos kokybės kontrolės sistemos, inžinierių kvalifikacijos ir patirties, naudojamų technologijų, robotizacijos lygio, tiekėjų gaminių kokybės ir daugelio kitų niuansų. Todėl, netgi naudojant tuos pačius led ekrano komponentus, skirtingos gamyklos gauna skirtingą rezultatą.


Taip pat klausimas ką mes vadiname gamykla, nes gamyklų kvalifikacija ir pajėgumai taip pat yra skirtingi. Pavyzdžiui, Šendzenio garaže dirbantys 5 kinai taip pat save gali vadinti gamykla, turėti tinklapį su vogtomis foto ir kliento akyse save lyginti ir konkuruoti su gamykla kurioje dirba 2.000 žmonių.


Rasti patikimą, kokybišką įrangą gaminantį led ekranų gamintoją tikrai nėra lengva. O susidurti su blogu, tikimybė labai ir labai didelė.


Žemiau pateikiame kelis patarimus į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis led ekranų gamintoją:


  1. Vardas, žinomumas;

  2. Gamyklos dydis. Kuo didesnė gamykla, tuo geriau.

  3. Gaminio kaina. Jeigu led ekrano kaina pigi, greičiausiai naudojami nekokybiški/pigesni komponentai. Galime drąsiai tą teigti, kadangi pelno marža beveik visose gamyklose yra daugiau mažiau vienoda.

  4. Sertifikatai. Būtinai prašykite, ir būtinai patikrinkite ar jie galiojantys.

  5. Garantijos sąlygos. Standartinė garantija, kurią taiko didžioji gamintojų dalis – 24 mėnesiai. Bėkite nuo tų, kurie siūlo 12 mėnesių garantiją. Taip pat išsiaiškinkite kaip garantija veikia.

  6. Klientai ir atlikti projektai. Ar daug gamykla atlikusi darbų (įpatingai Šiaurės Europoje, kur klimatas panašus į Lietuvos), taip pat ar tie darbai tikri? Nepatingėkite per google image search pagooglinti foto, garantuojame, kad rasite keletą skirtingų “gamintojų”, kurie į atliktus darbus bus įsidėją vieną ir tą patį projektą.


Ir pabaigai. Niekada nesiderėkite su kinais. Jiems sunkiai sekasi pasakyti ne, ir jeigu įkyriai prašysite nuolaidos, ją gausite. Tačiau pigesnių komponentų sąskaita.bottom of page